ChristenUnie en Eerste Kamerverkiezingen 2007

De ChristenUnie haalde bij de Eerste Kamerverkiezingen van 29 mei 2007 4 zetels in de Eerste Kamer. Lijsttrekker was Egbert Schuurman. De ChristenUnie had voor de verkiezingen 2 zetels in de Eerste Kamer.

Inhoud

  1. Uitslag
  2. Kandidaten

Uitslag

De ChristenUnie haalde bij de Eerste Kamerverkiezingen van 29 mei 2007 9.706 berekende stemmen (6,0%) van de 163.087 uitgebrachte berekende stemmen. De partij haalde hiermee 4 zetels.

De ChristenUnie deed aan de verkiezingen mee in een lijstencombinatie met het CDA en de SGP. Deze lijstencombinatie behaalde in totaal 56.897 berekende stemmen. Dit leverde de lijstencombinatie 26 volle zetels plus 1 restzetel op. Dankzij de lijstencombinatie haalde de SGP 2 Eerste Kamerzetels in plaats van 1.

De ChristenUnie deed aan de Eerste Kamerverkiezingen mee in de provincies Groningen, Fryslân, Drenthe, Overijssel, Flevoland, Gelderland, Utrecht, Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant.

Kandidaten

Overzicht van de kandidaten voor de Eerste Kamerverkiezingen van 2007.


Meer over